arrow

Hızlı Arama

Kalite Bütünlüğümüz

SOLGAR, 60 yılı aşkın bir süredir besin takviyelerindeki altın standardını devam ettirmektedir.
Solgar her biri kendi alanında uzman bilimadamı, diyetisyen, doktor ve laboratuvar teknisyeninden oluşan yıldız takımıyla gurur duyar. Bu takımdaki her bir birey farklı araştırma ve geliştirme kollarında uzmanlaşmıştır. Bu takım, araştırmacılarımızla beraber Solgar için yeni besin gruplarının bulunması ve izole edilmesi, yeni analitik metotların düzenlenmesi, test gruplarının oluşturulması ve ürün stabilite testlerinin yürütülmesinde görev almaktadır. Bu uzmanlar son teknoloji ile donatılmış araştırma tesislerinde görevlerini yürütmektedirler.

SOLGAR ve Araştırma Geliştirme
Etkili, iyi ve kaliteli besin takviyeleri üretebilmek ve tüketicimizin güvenini sağlamak, güncel ve gelişmiş bilgiler gerektirir. Bunu mümkün kılmanın tek yolu da, araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmaktan geçer. Bu amaçla, 1978 yılında Solgar Besin Araştırma Merkezi (Solgar Nutritional Research Center - SNRC) kurulmuştur. Şu anda Solgar'ın temel araştırmaları Richmond, Virginia'daki 85 milyon dolarlık araştırma tesislerinde, konusunda uzman bilim adamları tarafından yürütülmektedir.

SOLGAR ürünleri dünyanın her yerinde taze
Solgar ürünlerinin sağlıklı bir şekilde kullanıcılarına ulaşabilmesi için, dağıtım kalitesine ve detayına özen gösterilir. Üretimini kendi yapan bir firma olmanın ayrıcalığı ile kayıtlar her zaman kontrole açık, ürünler her zaman tazedir. Solgar, ayrıca dünyanın çeşitli yerlerindeki 5 farklı dağıtım merkezine bağlantısı olan az sayıda firmadan biridir.

Solgar ürünlerinin paketlenme ünitesi de en yüksek standartları karşılar. Ürünümüzdeki besinlerin ve bitkilerin etkinliğini; ısıya, ışığa ve neme karşı koruyacak olan amber veya yeşil renkli cam şişeler kullanılır. Ayrıca, plastik şişe ve suni köpük kullanılmadığı için çevre sağlığına da katkı sağlanır. Solgar ürünlerinin dağıtımı sırasında kullanılan hiçbir kutu çevreye zarar vermez.

Solgar ürünleri yalnızca eczanelerde
Her bireyin ihtiyacı farklıdır. Bu ihtiyaçlara en uygun olan vitamin ve minerallerin seçilmesi uzmanlık gerektirmektedir. Bu nedenle Solgar ürünleri, dünyanın her yerinde sadece sağlık ürünlerinin satıldığı noktalarda tüketicisi ile buluşmaktadır. Türkiye'de Solgar ürünleri sadece eczanelerde satılmaktadır. Bunun nedeni; vitamin, mineral ve bitkisel besinler konusunda en detaylı eğitime ve bilgiye eczacıların sahip olduğuna inanmamızdır. Bu da kullanıcıların en iyi ürünle birlikte, bu ürünlerle ilgili en detaylı bilgiye ulaşabilmelerine olanak sağlar.

Solgar ürünleri ile ilgili doğru bilgiler edinmek ve uzman eczacılarımıza ulaşarak, besin takviyeleri hakkında bilgi edinmek isterseniz, sitemizin Bize Ulaşın sayfasındaki iletişim formunu kullanabilir veya 0-800-211-7095 numaralı ücretsiz telefon hattımızı arayabilirsiniz.Kalite bütünlüğümüzün göstergeleri:

 • Ham madde seçimi
 • Seriler halinde taze üretim
 • Hammaddeden bitmiş ürüne kadar titizlikle yürütülen sürekli kalite kontrol testleri
 • Son teknolojiyle donatılmış kalite güvence laboratuvarları ve üretim tesisleri
 • Güncel GMP, GLP uygulamalarından daha yüksek standartlarda üretim
 • Son bilimsel gelişmeler ışığında yürütülen araştırma ve geliştirme prosesleri
 • Şeker, nişasta ve süt ürünleri gibi potansiyel allerjenlerin kullanılmaması
 • Bitkisel kapsüller
 • 1947'den beri üretim devamlılığı
 • 50’den fazla ülkede yayılım
 • Uzmanlara ulaşılabilecek ücretsiz sağlık hattı ve sürekli güncellenen internet sitesi
 • Ürünlerde saflık, etkinlik ve güvenilirlik
 • Çevre koruma


Solgar Danışma Hattı

Solgar Danışma Hattı

Sağlık Profesyonelleri

Sağlık Profesyonelleri

Haber Bülteni

E-bülten

* Solgar ürünleri ilaç değildir, tedavi amaçlı kullanılmaz.
* Solgar ürünleri sadece eczanelerde satılmaktadır.