Solgar'ın Altın Standartı™

Solgar, 75 yıldır sürekli gelişen bir endüstriyle kaliteli besin destekleri üretmektedir. Tüm bu değişimler içinde, tüketicilerimize en yüksek kalitedeki beslenme ürünlerini sunmak ve optimal sağlığı desteklemeye yardımcı olabilecek bilgiyi sunmak olan misyonumuzu hiç kaybetmedik. Üretimden dağıtıma kadar olan detaylara gösterdiğimiz dikkat, Solgar Altın Standartları’nın oluşturulması, devam ettirilmesi ve sürekli yükselmesini sağlamıştır. Solgar’ın Altın Standartları, yasal gerekliliklerden daha yüksek kalite standartlarının karşılanmasını hedeflemektedir.

Araştırmaya ve bilime dayalı ürünler

Solgar, tüm dünyada yenilikçi, bilime dayalı, etkili ürünleriyle tanınmaktadır. Gerçekten etkili, iyi ve kaliteli gıda takviyeleri üretebilmek için, en son ve gelişmiş bilgiler gerekir. Bu da ancak araştırma ve geliştirmeye yatırım yaparak mümkün olur. Bu mantıkla 1978 yılında Solgar Besin Araştırma Merkezi (Solgar Nutritional Research Center - SNRC) kurulmuştur.

Ürün geliştirme ekibi, endüstrinin önde gelen biyokimya uzmanı, diyetisyen ve uzman bilim insanlarından oluşmaktadır. Geliştirilen her yeni ürün en yeni araştırmalar ışığında ve en yeni teknolojiler kullanılarak hazırlanmaktadır.

Sürdürülebilir ve Kaliteli Hammaddeler

Hammaddelerimizi uzun araştırmalar sonucu, güvenilir ve sürdürebilir tedarikçilerden, sorumlu şekilde tedarik ediyoruz. Kaynakların saf, içeriklerin kaliteli, etkin maddelerin sabit olmasına dikkat ediyor, alerjen maddelerden uzak duruyoruz. Veganlar ve vejetaryenlere de uygun olacak ürünleri üretiyoruz. 

Global Üretim

Solgar’ın New Jersey, Leonia’da yer alan en ileri düzeyde üretim tesisi hem tasarım hem de fonksiyonellik bakımından günümüz şartlarına her açıdan uygundur. Farmasötik düzeydeki ekipmanlarımız, mekanizma, işlem kapasitesi, çevrecilik ve kalite kontrol açısından en yüksek standartları karşılamaktadır. Bu standartlar endüstrinin gerektirdiklerini aşmakta ve tüketicilerimize olabilecek en iyi kalitede ürünleri sunmaktadır. Kendi üretim tesisleri, laboratuvarları ve dağıtım tesisleri ile Solgar tüm aşamalar boyunca kaliteyi garanti altına almaktadır.

Sürekli Kalite Kontrol

Solgar’da kalite kontrol ve kalite güvence laboratuvarları eğitimli uzmanlar gözetiminde koordine edilir. Ürünler her aşamada çok katı ve sıkı kalite kontrol testlerinden geçer. Ham maddeden ürünün bitmiş haline kadar sürekli izlenir, gerekli tüm testler uygulanır. Hiçbir Solgar ürünü laboratuvardan “uygundur” ibaresi ve “kalite onayı” damgası almadan çıkamaz. Endüstride az görülen bir titizlikle Solgar’da, üretilen her ürünün mükemmellik adına Altın Standard’a uygunluk sağlamasını garanti altına alan kendi Kalite Kontrol Laboratuvarı bulunmaktadır.

Yüksek Kalite Standartları: USP Su Filtrasyonu, HEPA Hava Filtrasyonu

Gelişmiş USP ters ozmoz su arındırma sistemi için 1 milyon dolar yatırım yaptık ki suda uygulanan en iyi filtrasyon sistemine sahip olalım. Üretim tesislerinde dolaşan tüm havayı HEPA filtrelerden geçerek %99,9 oranında barındırdığı partiküllerden temizledik. Bu sistemleri kurduk çünkü Solgar’ın altın standartları mevcut olanakların en iyisini gerektirir.

Sterilize ve Temiz Üretim 

Solgar Vitamin ürünleri GMP (Good Manifacturing Practices) yani İyi “Üretim Uygulamaları” doğrultusunda; küçük kümeler halinde üretime başladığından beri ekipmanlarını temizlemek için harcanan süre, ürünleri imal etmek için geçen süreyle hemen hemen aynıdır. Her formül yapıldıktan sonra makinenin her bir bölümü çıkarılır ve temizlenir. Bazı durumlarda ekipman, temizlenmesi için yüzlerce parçaya ayrılır ve bu parçaları temizlemek ve tekrar birleştirmek yaklaşık 8 saat sürer. Bununla beraber üretimde kullanılan malzemeler yerine geri konmadan önce duvarlar, yerler ve diğer yüzeyler temizlenir.

Seriler arasında tüm ekipman parçalarını sterilize etmek için çevreyle uyumlu doğal temizleyiciler kullanılır. Her bir temizleme yöntemi, eğitimli uzmanlarca iki kere kontrolden geçirilir.

Geri dönüşümlü Amber renkli cam şişeler

Ürünlerimizin çoğu ısı, ışık ve neme karşı plastikten daha koruyucu olan amber renkli cam şişelerde ambalajlanır. Bu cam şişeler, %100 yeniden değerlendirilebilir ve buna ek olarak kokusuz, sızdırmayan, geçirgen olmayan yapıdadır. Ayrıca bazı şişelerde ekstra güvenlik için çocuk koruma kapakları kullanılır. 

1947’den beri devam eden cesur İnovasyonlar

1947’de kurulduğundan beri Ar-Ge çalışmalarımız ile, en doğru hammaddeyi en etkin şekilde sizlere sunmak için yenilikçi adımlar atmayı hiç bırakmadık. Ve bu sayede besin takviyeleri kategorileri arasında birbirinden farklı onlarca bağımsız ödülle onurlandırıldık.

Bu ödüller, Solgar takviyelerinin neden beslenme biliminin göze çarpan örneklerinden olduğunun açık birer göstergesidir.

Sadece Trend Olanı Değil, İnsanların İhtiyacı Olanı yaratma

Ürünlerimizi geçici veya ticari amaçlar için değil, “Sağlıklı Yaşam” için tasarlıyoruz. Solgar olarak “Sağlıklı Yaşam”a, daha ‘Sağlıklı Yaşam’ kavramının bir yaşam stili olarak trend olmasından uzak olduğu dönemlerden beri büyük önem veriyoruz. Spor yapmanın, sağlıklı beslenmenin, vitamin takviyeleri kullanmanın sağlıklı bir yaşam için vazgeçilmez olduğunu vurguluyor ve bu amaç doğrultusunda ürünlerimizi geliştiriyoruz.

Tüketicimize Karşı Sorumluluk

Ürünlerimizi sağlıklı bir yaşam tarzını, dengeli bir diyeti ve yeterli oranda egzersizi destekleyecek şekilde tasarlıyoruz. Tüketicilerimize bitkisel “mucizeleri” değil, kaliteli ve sağlıklı bir yaşamı öneriyoruz.