arrow

Hızlı Arama

Solgar'ın Altın Standartı™

Solgar’ın Altın Standardı
Solgar, 60 yıldır sürekli gelişen bir endüstriyle kaliteli besin destekleri üretmektedir. Tüm bu değişimler içinde, tüketicilerimize en yüksek kalitedeki beslenme ürünlerini sunmak ve optimal sağlığı desteklemeye yardımcı olabilecek bilgiyi sunmak olan misyonumuzu hiç kaybetmedik. Üretimden dağıtıma kadar olan detaylara gösterdiğimiz dikkat, Solgar Altın Standartları’nın oluşturulması, devam ettirilmesi ve sürekli yükselmesini sağlamıştır. Solgar’ın Altın Standartları, yasal gerekliliklerden daha yüksek kalite standartlarının karşılanmasını hedeflemektedir.

Araştırmaya ve bilime dayalı ürünler
Solgar, tüm dünyada yenilikçi, bilime dayalı, etkili ürünleriyle tanınmaktadır. Gerçekten etkili, iyi ve kaliteli gıda takviyeleri üretebilmek için, en son ve gelişmiş bilgiler gerekir. Bu da ancak araştırma ve geliştirmeye yatırım yaparak mümkün olur. Bu mantıkla 1978 yılında Solgar Besin Araştırma Merkezi (Solgar Nutritional Research Center - SNRC) kurulmuştur.

Ürün geliştirme takımı, endüstrinin önde gelen biyokimya uzmanı, diyetisyen ve uzman bilim adamlarından oluşmaktadır. Geliştirilen her yeni ürün en yeni araştırmalar ışığında ve en yeni teknolojiler kullanılarak hazırlanmaktadır.

Gelişmiş üretim
Solgar’ın gelişmiş üretim tesisleri, makineleşme, prosedürler, kalite kontrol ve çevre korumasında farmasötik standartları sağlamaktadır. Bu standartlar, besin destekleri endüstrisi tarafından istenen gerekliliklerin de üzerindedir. Solgar tüketicilere olabilecek en iyi kalitede ürünleri sunmayı kendine gereklilik sayar. Tüm üretim, laboratuar, dağıtım tesisleriyle, Solgar tüm bu süreçte kaliteyi garanti etmektedir.

Kalite Kontrol
Solgar yüksek kalite standartlarına sahiptir. Ürünleri her aşamada çok katı kalite kontrol sistemimizde testlerden geçiriyoruz. Ham maddeden ürünün bitmiş haline kadar izliyoruz. Tesisimize gelen tüm metaryeller en iyi kaliteyi garantilemek için en katı testlere tabi tutulur. Eğer standartlarımıza uygun değillerse, tedarikçiye geri gönderilirler. Endüstride az görülen bir titizlikle Solgar’da, üretilen her ürünün mükemmellik adına Altın Standard’a uygunluk sağlamasını garanti altına alan kendi Kalite Kontrol Laboratuvarı bulunmaktadır.

USP Standartlarında Distile Su Filtrasyonu
Solgar, gelişmiş USP ters ozmoz su arındırma sistemi için 1 milyon dolar yatırım yapmıştır. Bu sistem suda uygulanan en iyi filtrasyon sistemidir. Bu sistem GMP gerekliliklerinde yer almamaktadır, fakat Solgar’ın altın standartları mevcut olanakların en iyisini gerektirir.

HEPA Hava filtrasyon sistemi
Solgar tesisinde dolaşan tüm hava, HEPA filtrelerden geçerek %99.9 oranında barındırdığı partiküllerden temizlenmektedir. Hem hava hem de su örnekleri, Solgar’ın içindeki laboratuvarda rutin olarak testlere tabi tutulmaktadır.

Temizlik
Solgar, küçük kümeler halinde üretime başladığından beri ekipmanlarını temizlemek için harcanan süre, ürünleri imal etmek için geçen süreyle hemen hemen aynıdır. Her formül yapıldıktan sonra makinenin her bir bölümü çıkarılır ve temizlenir. Bazı durumlarda ekipman, temizlenmesi için yüzlerce parçaya ayrılır ve bu parçaları temizlemek ve tekrar birleştirmek yaklaşık 8 saat sürer. Bununla beraber üretimde kullanılan malzemeler yerine geri konmadan önce duvarlar, yerler ve diğer yüzeyler temizlenir.

Seriler arasında tüm ekipman parçalarını sterilize etmek için çevreyle uyumlu doğal temizleyiciler kullanılır. Her bir temizleme yöntemi, eğitimli uzmanlarca iki kere kontrolden geçirilir.

Glutensiz ürünler
Bir çok Solgar ürünü gluten içermemektedir.

Kaplaması su bazlı tabletler
Solgar, çözücü bazlı kaplama ajanına (şelak- farmasötik cilalama şekli) alternatif olarak, kendi tablet ürünlerinde doğal su bazlı kaplamayı Doğal Ürün Endüstrisine dahil eden ilk firmadır. Bu doğal su bazlı kaplama çözünme ve ayrışmayı iyileştirerek, içeriklerin daha iyi emilmesini sağlar.

Geri dönüşümlü Amber renkli cam şişeler
Solgar ürünlerinin çoğu ısı, ışık ve neme karşı plastikten daha koruyucu olan amber renkli cam şişelerde ambalajlanır. Bu cam şişeler, %100 yeniden değerlendirilebilir ve buna ek olarak kokusuz, sızdırmayan, geçirgen olmayan yapıdadır.

Ürün bilgi
Kullanıcılara daha fazla yardımcı olmak için Solgar, web sitesinde çok yönlü ürün listeleri ve son araştırmalara dayalı bilgilere yer verir. Bununla beraber web sitesi, Solgar ürünlerine ulaşabilmemiz için size en yakın olan eczane hakkında da bilgi almanızı sağlar.

Solgar, ürünlerini sağlıklı bir yaşam tarzını, dengeli bir diyeti ve yeterli oranda egzersizi destekleyecek şekilde dizayn eder. Solgar kullanıcılarını bitkisel "mucizelere" yöneltmektense, kaliteli ve sağlıklı yaşam için teşvik eder. Solgar, kullanıcılarına besin takviyelerinin en uygun şekilde ulaştığından emin olmak ister ve bunu gerçekleştirmek için çalışır.

Kullanıcılar, ürünler hakkındaki genel ve teknik sorularına cevap almak için 0-800-211-7095 numaralı ücretsiz danışma hattından, Bize Ulaşın sayfamızdaki formu doldurarak veya bilgi@solgar.com.tr e-posta adresine mesaj yollayarak, bizlere ulaşabilirler.

Tek yetkili distributör
Solgar, tüm dünyada tüketicilerin en iyi ürünleri, en iyi tavsiyelerle bulabilecekleri distribütörlere ürünlerini teslim etmiştir. Solgar’ın son ürünleri, global dağıtım merkezinden dağıtılmaktadır. Bu da ürünlerimizin bütünlüğünü garanti eden diğer bir yoldur.

Global Bilinirlik
Solgar’ın dünyada 50 ülkede satışı vardır.Solgar Danışma Hattı

Solgar Danışma Hattı

Sağlık Profesyonelleri

Sağlık Profesyonelleri

Haber Bülteni

E-bülten

* Solgar ürünleri ilaç değildir, tedavi amaçlı kullanılmaz.
* Solgar ürünleri sadece eczanelerde satılmaktadır.